31.3 C
Pec
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Raportohen dy raste të dhunës ndaj grave Pejë

Janë raportuar në Pejë, dy raste të dhunës ndaj grave.

Në të dyja rastet, gratë janë sulmuar nga burra të familjes, të cilët janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

“Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

“Më datë 02.06.2024 viktima femër kosovare ka raportuar se ishte sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...