11.2 C
Pec
E shtunë, 25 Mars, 2023

Reagimi i avokatit të familjes Dehari: Po thonë u gjetën mostrat e Deharit, a mos e dini se ku

Pas raportimeve për gjetjen e një pjesë të mostrave të ish-aktivistit politik, Astrit Dehari, të cilat ishin zhdukur në muajin dhjetor të vitit të kaluar, ka reaguar avokati i familjes, Tomë Gashi.

Nëna e Deharit, Xhemilja në një prononcim për mediat, ka thënë se mostrat ishin marrë dhe janë kthyer nga vetë prokurori i rastit, Agim Shefkiu, një gjë që nuk është konfirmuar zyrtarisht deri tani.

Ndërsa, avokati që përfaqëson familjen Dehari në këtë proces, Tomë Gashi ka thënë se nuk e di nëse janë gjetur mostrat apo jo.

Ky është reagimi i Gashit:

Po thone u gjeten…!

Disa gazetar po me pyesin se a jan gjetur mostrat e Astrit Deharit

Une po ju them se nuk e di

Po nese ju e din qe jan gjetur a e dini kush eshte nen hetime apo ne burg per zhdukjen e mostrave nga Instituti i mjekesis ligjore ne Prishtine.

Po ju nese e dini qe kokan gjete mostrat e Astritit , a mos e dini kush i gjeti

A mos e dini ku u gjeten, a mos e dini a u ndrruan tiketat e afatshmerise se eprovetave.

Apo jan ato origjinale te nentorit 2016

A mos e dini kush eshte pergjegjes per zhdukejn e kushe eshte ”hero” qe i gjeti.

Apo kan me than ne Institut …qaty jon kan po jan pshtjell pak, sepse pak kush nuk e din as aty pshtillen shume gjera, aty ka raste qe ta bajne pa problem vrasjen si vetevrasje, aty ta bajn kulaqin qysh te ju teket

Aty ka shume pune Policia dhe Prokuroria

Po aty jan gjerat shume misterioze varesisht se kush qka punon e per kend punon.

Rroga e vogel eshte aty, po per disa eshte fitim i madhe sepse ka pas qe 23 vjet shume projekte ne shume miloa euro po pak rezultat korekt.

Nese mua nuk me besoni pyteni prindet e Astritit , pyeteni familjaret e te zhdukurve nga lufta,pyteni familjen Sopa, mos e pyteni familjen e Dino Asanjt sepse ata nuk flasin , ende besoj qe jan te frikesuar…!/Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...