17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Reagon Komuna e Deçanit: I arrestuari për ryshfet, nëpunës i Ministrisë së Brendshme

Komuna e Deçanit ka reaguar ndaj raportimeve se “Një zyrtar i Komunës së Deçanit është arrestuar sot, pasi dyshohet për veprën penale “marrja e ryshfetit”. Komuna ka thënë se personi në fjalë është nëpunës i Ministrisë së Brendshme dhe se nuk ka lidhje me Komunën e Deçanit.

“Njoftojmë opinionin publik dhe gjithë qytetarët e Deçanit dhe të Republikës së Kosovës, se i dyshuari, H.I., (viti i lindjes 1964, mashkull kosovar), nënpunës në Qendrën e Regjistrimit Civil – Deçan, nuk është punëtor i Institucionit të Komunës së Deçanit por njësisë së veçantë të kësaj Qendre, që vepron nën kompetencat e Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe se Komuna e Deçanit nuk ka asnjë përgjegjësi për funksionimin apo administrimin e kësaj Qendre, sepse ata menaxhohen nga MPB-ja dhe ndarja e përgjegjësive është e qartë, madje ata kanë edhe objektin e tyre të veçantë të punës”.

“Gjithashtu me aq sa jemi të informuar nga kjo Qendër, i dyshuari H.I. ka një periudhë kohore që është transeferuar në pozitën e njëjtë në Komunën e Junikut!”.

“Për informata tjera besojmë që do të përgjigjen zyrtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme, MPB-së, pasi që është zyrtar i kësaj Ministrie, i angazhuar për një periudhë kohore në Komunën e Deçanit, e tani në Komunën e Junikut”, ka deklaruar tutje Komuna e Deçanit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...