21.5 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Reagon zv/ministrja Çavadarbasha: Nuk jam liruar, kam dhënë dorëheqje!

Kryeministri i Republikës, Albin Kurti ka liruar nga detyra e zëvendësministres së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Linda Çavdarbashën.

Vendimi për lirim nga detyra është marrë dje.

Në letrën e Kurtit qartësohen 4 pika, njëra prej tyre ishte edhe deklarimi i pasurisë sipas ligjit në fuqi.

Çavdarbasha, përmes një reagimi në Facebook, ka bërë të ditur arsyet.

Reagimi i plotë:

Të nderuar miq e mikesha,

Ju njoftoj se nga dje 31.03.2023, nuk do të jem më pjesë e Kabinetit në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës në pozitën e zëvëndësministres.

Ditën e enjte, kam dhënë dorëheqje dhe për këtë e kam njoftuar Kryeministrin Kurti.

Dorëheqja është bërë për arsye të vazhdimit të karrieres sime profesionale.

Dua të falënderoj secilin prej jush për bashkëpunimin gjatë këtyre dy viteve.

Me respekt,Linda Çavdarbasha’./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...