17.4 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Real Madrid është fitues i Kupës së Mbretit për sezonin 2022/23

Skuadra e Ancelottit në finale ka mposhtur Osasunën me rezultat 2-1.

Të dy golat për Realin i shënoi Rodrygo në minutën e dytë dhe në minutën e 70-të.

Golin e vetëm për Osasunën e shënoi Torro me një goditje të bukur në minutën e 58-të.

Kjo është kupa e 20-të e Realit në histori.

Barcelona kryeson listën me 31 tituj të fituar e ndjekur nga Athletic Bilbao me 23 tituj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...