13.7 C
Pec
E martë, 27 Shkurt, 2024

Real Madridi dhe Tottenhami, favorit për të kaluar në raundin tjetër të garave në LK

Zhvillohen sonte dy takimet e kthimit të garave të 1/8 së finalës së Ligës së Kampionëve të Europës në futboll dhe do të ndeshën; Borussia Dortmund – Tottenham Hotspur, nga ballafaqimi i parë skuadra angleze ka përparsi me rezultat 3 me 0, kështu që ekipin e Borusisë, e pret punë e vështirë për të siguruar plasman në rrethin tjetër të garave.

Në përballjen tjetër ballafaqohen; Real Madridi – Ajaxi, nga takimi i parë i zhvilluar në Amsterdam, klubi mbretëror spanjoll, ka epërsi 2 me 1 në rezultat.

Nesër zhvillohen edhe dy takime të tjera të kthimit të kësja faze të garave në Ligën e Kampionëve dhe do të ndeshën; FC Porto – Roma dhe Paris Saint-Germain – Manchester United

Të gjitha takimet fillojnë prej orës 21.00

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...