18.8 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Real Madridi publikon formacionin zyrtar për takimin e dytë me RB Leipzig në Ligën e Kampionëve

Real Madridi zhvillon sonte përballjen e dytë me RB Leipzigun në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 1-0 në të mirë të Los Blancos, ndërsa sonte nga ora 21:00 në Santiago Bernabeu përcaktohet se kush shkon në çerekfinale.

Real Madridi është favorit edhe për këtë takim, derisa kishte fituar jo lehtë në Gjermani.

RB Leipzig nuk ka çfarë të humbë këtu dhe do të tentojë të bëjë befasi.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Lunin, Carvajal, Rudiger, Nacho, Mendy, Tchouameni, Kroos, Camavinga, Valverde, Bellingham, Vinicius./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...