3.7 C
Pec
E shtunë, 9 Dhjetor, 2023

Reali vazhdon “blindimet”, radhën e ka Camavinga

Real Madrid ka zyrtarizuar rinovimin e Eduardo Camavinga deri më 30 qershor 2029 . Kështu francezi i bashkohet dy brazilianëve, Vinicius e Rodrygo që së fundi rinovuan kontrata me Realin.

Në të tre rastet, klauzola e lirimit të lojtarëve është 1 miliard euro. Camavinga mbërriti në Real Madrid në ditën e fundit të merkatos së verës 2021.

“Galaktikët” paguan në atë kohë 30 milionë euro për lojtarin te Stade Rennais.

Në sezonin e tij të parë me të bardhët, ai fitoi Ligën dhe Kupën Evropiane, duke qenë vendimtar në rikthimin e Real Madridit në tre ndeshjet e kthimit të play-off-it, kundër PSG, Chelsea dhe Manchester City./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...