13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Red Hot Chili Peppers mban koncert para piramidave egjiptiane

Grupi muzikor nga Kalifornia Red Hot Chili Peppers performoi koncert për 10,000 spektatorë përpara piramidave të mëdha egjiptiane në Giza, raporton BBC.

Shfaqja u hap me këngën “Can not Stop” nga albumi i tyre i vitit 2002 “By The Way”.

Koncerti dy orësh është transmetuar drejtpërdrejt dhe mund të shikohet në kanalin zyrtar të YouTube Red Hot Chili Peppers.

Ndryshe, mbajtja e koncerteve para Piramidës në Giza, mbështetur nga Ministria e Turizmit egjiptian, shihet si një përpjekje për të sjellë turistët në vend pas trazirave politike dhe sulmeve terroriste që kanë tronditur publikun botëror gjatë viteve të fundit. /Njeshi/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...