15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Regjistrohet tërmet në Maqedoninë e Veriut

Tërmet me intensitet prej III ballëve sipas Shkallës evropiane makrosizmike është ndjerë këtë mëngjes në ora 9 e 31 minutë në Dellçevë, Trabotivishte dhe rrethinë, kumtoi Observatori sizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 140 kilometra në lindje të Shkupit, në Bullgarinë fqinje, me magnitudë lokale të Rihterit ML3.3./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...