35 C
Pec
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Rexha edhe një mandat në krye të AGK-së

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës sot ka zgjedhur Xhemajl Rexhën për kryetar të organizatës.

“Xhemajl Rexha rizgjedhet Kryetar i Bordit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës. Me Statutin e ri të AGK-së, parashihet edhe pozita e nënkryetarit/es, në të cilën është zgjedhur Naile Dema Selmani (Radio Dukagjini). Anëtarët e tjerë të Bordit janë zgjedhur: Milot Hasimja (Klan Kosova), Florandë Morina (T7), Blerta Dalloshi (TV Klan), Mehmet Krasniqi (RTV Dukagjini), Fatlum Jashari (ATV), Jehona Hulaj (Telegrafi) dhe Besnik Velija (Gazeta Express)”, ka njoftuar AGK përmes një postimi në Facebook

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...