15.5 C
Pec
E shtunë, 2 Dhjetor, 2023

Rezultate zhgënjyese, a po e shkarkon Man United, Ten Hagun?

Manchester United nuk e ka në plan aktualisht për të shkarkuar Erik ten Hag pavarësisht një fillimi zhgënjyes në sezonin 2023/24.

Football Insider raporton se figurat e larta në Old Trafford do të mbajnë besimin me holandezin kryesisht falë edicionit të tij të parë mbresëlënës në Angli.

Ten Hag i dha fund pritjes gjashtëvjeçare të Manchester United për një trofe të madh me fitimin e EFL Cup, duke arritur gjithashtu në vendin e tretë në ligë pas Arsenalit dhe Manchester Cityt.

Këtë sezon, Djajtë e Kuq kanë pësuar fillimin e tyre më të keq në një sezon të ligës që nga sezoni 1989-90.

Një humbje 1-0 në shtëpi ndaj Crystal Palace në fundjavë dënoi skuadrën e Ten Hag me humbjen e katërt nga shtatë ndeshjet e Ligës Premier, duke i lënë ata në vendin e dhjetë në renditjen me nëntë pikë.

Ten Hag duhet t’i ndryshojë gjërat shpejtë, pasi në janar mund të ndodhë shkarkimi i tij./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...