8.7 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Rivali i sontëm i Prishtinës, Varese, llogaritet njëri nga favoritet kryesor për të fituar FIBA Europe Cup.

Në palestrën e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, fituesi i kupës së Kosovës, në basketboll Prishtina, pret skuadren italiane Varese, në ballafaqimin e garave të TOP 16 të FIBA Europe Cup.

Takimi është paraparë të fillon prej orës 20.30, ndërsa përballja e kthimit do të zhvillohet me 13 mars. Skuadra italiane vlerësohet si njëra nga ekipet favorite për të fituar këtë edicion të garave në FIBA Europe Cup. Ky parashikim është publikuar në faqen zyrtare të FIBA-s.

Në këtë fazë të garave marrin pjesë 16 skuadrat më të suksesshme të këti kompeticioni, dhe ekipi i cili arrinë rezultat më të mirë nga dy takimet do të vazhdoj garat e mëtutjeshme.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...