15.1 C
Pec
E diel, 26 Mars, 2023

Rohde: Arritja e marrëveshjes me 18 mars, thelbësore për në rrugën evropiane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot në Strasburg të Francës ka zhvilluar takime me deputetë të Parlamentit Evropian.

Këto takime të Kurtit po i ndjek edhe ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde. Në llogarinë e tij në Twitter ai ka publikuar një fotografi të Kurtit nga atje, ndërsa ka shkruar se mbështetje e plotë për propozimin e BE-së po jepet edhe nga Parlamenti Evropian.

Tutje në postimin e Rohde, ai thotë se marrëveshja për zbatimin e planit nga dyja palët, si ajo kosovare dhe serbe, në Ohër është e rëndësishme në rrugën drejt BE-së.

“Gjithashtu mbështetje e plotë për propozimin e BE-së nga Parlamenti Evropian. Marrëveshja për zbatimin e aneksit nga Kosova dhe Serbia më 18 mars në Ohër është thelbësore për të ecur përpara në rrugën evropiane”, ka shkruar Rohde në Twitter.

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...