27.1 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Rohde kujton gazetarët gjerman që u vranë gjatë luftës në Kosovë

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, gazetarët gjerman Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesi i tyre Senol Alit, të cilët u vranë në afërsi të Suharekës në Qafë të Duhlës.

Rohde përmes një postimi në X, ka ndarë edhe disa fotografi nga vizita e tij tek varret e tyre./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...