23.2 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Rohde kujton viktimat e gjenocidit në Srebrenicë: Mijëra njerëz u vranë thjesht sepse ishin myslimanë boshnjakë

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka kujtuar sot viktimat e gjenocidit të Srebrenicës, duke thënë se ata u vranë veç pse ishin myslimanë boshnjakë.

“Sot ne përkujtojmë viktimat e gjenocidit të tmerrshëm në Srebrenicë 29 vjet më parë. Mijëra u vranë thjesht sepse ishin myslimanë boshnjakë. Shumë plagë janë ende të hapura, Bosnja dhe Hercegovina vazhdon të kërkojë pajtim. Kujtesa për ta është një përkujtim për ne”, ka shkruar ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...