29 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Rohde uron Gresa Cakën: Në një demokraci si Kosova, Kushtetuesja është ndër lojtarët më të rëndësishëm

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, i është bashkuar ambasadorëve tjerë në Kosovë që e uruan Gresa Caka-Nimanin në rizgjedhjen e saj në krye të Gjykatës Kushtetuese.

Rohde shkroi se ky institucion është ndër “lojtarët më të rëndësishëm” të shtetit të Kosovës.

“Në një demokraci si Kosova, Gjykata Kushtetuese është pjesë përbërëse e strukturës shtetërore dhe një nga lojtarët më të rëndësishëm të saj”./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...