9.5 C
Pec
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Roma është tërhequr nga negociatat për Leonardo Bonuccin

Sipas Corriere dello Sport, Roma është tërhequr nga negociatat për të nënshkruar me Leonardo Bonuccin nga Union Berlin.

Marrëveshja dukej se ishte afër përfundimit, me veteranin italianin që do të mbushte boshllëqet e lëna nga lëndimi i Chris Smalling dhe Evan Ndicka, me këtë të fundit që u thirr për Kupën e Kombeve të Afrikës.

Agjenti Alessandro Lucci ishte takuar me drejtorin sportiv Tiago Pinto dhe ranë dakord për kushtet për kontratën me vlerë 800,000 euro deri në qershor 2024.

Megjithatë, këtë mbrëmje, Corriere dello Sport pretendon se pronarët e Romës, familja Friedkin, ndaluan bisedimet, duke e konsideruar atë si një investim shumë të madh për një lojtar që do të mbushte 37 vjeç.

Duke përfshirë taksat, Romës do t’i kushtonte rreth 2 milionë euro për të nënshkruar me Bonucci për gjashtë muajt e ardhshëm.

Buxheti për skuadrën e Stadio Olimpico është jashtëzakonisht i ngushtë dhe ata do të preferonin t’i përdornin ato para për një lojtar me potencial./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...