22 C
Pec
E martë, 23 Korrik, 2024

Ronaldo përballë Mbappes, formacionet zyrtare të ndeshjes Portugali-Francë

Portugalia do të përballet me Francën, në ndeshjen e dytë çerekfinale të Kampionatit Evropian.

Ndeshja zhvillohet në ”Volksparkstadion” në Hamburg, më fillim nga ora 21:00.

Vëmendja tek kjo ndeshje do të jetë te dy yjet e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Kylian Mbappe.

Formacionet zyrtare:

Portugalia: Costa, Cancelo, Pepe, Dias, Mendes, Vitinha, Palhinha, Fernandes, Silva, Leao, Ronaldo.

Franca: Maignan, Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez, Tchouameni, Kante, Camavinga, Griezman, Kolo Mauni, Mbappe./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...