9.8 C
Pec
E martë, 21 Mars, 2023

Rrëfimi i të mbijetuarit të masakrës së para 24 vjetëve në tregun e Mitrovicës (VIDEO)

Sot janë bërë ​ 24 vjet nga masakra në tregun e Mitrovicës, ku pati viktima dhe qindra të plagosur.

Më 13 mars 1999, forcat serbe hodhën granatë në pazarin e mbushur me njerëz duke lënë të vdekur shtatë persona dhe mbi 120 vetë të plagosur.

Sabetin Uka, është i mbijetuari i cili 24 vjet më parë po ecte rrugëve të tregut, ku kalimi në atë rrugë e la atë me pasoja.

Ai e humbi njërën këmbë, derisa e humbi rëndë tjetrën si pasojë e shpërthimit të një granate të hedhur nga forcat serbe. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...