2.7 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Rrëshqitje gurësh në Rrugën e Arbrit

Moti i keq ka lënë pas disa problematika. Reshjet e dendura të shiu të cilët kanë vijuar prej ditësh kanë sjellë probleme në disa segmente të rrugëve nacionale dhe rurale.

Për pasojë ka patur rrëshqitje të gurëve, të cilat po rrezikojnë kalimin e automjeteve. Rruga e Arbrit po përballet me sasi gurësh të rëna në rrugë.

Gurët e përmasave të mëdha kanë rënë në rrugë si dhe në kanalet anësore. Për këtë arsye janë bllokuar kanalet dhe uji ka vërshuar në rrugë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...