34.1 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Rrëshqitje masive gurësh në Rrugën e Arbrit, bllokohet rruga në afërsi të Tiranës

Rrëshqitje masive gurësh ka pasur këtë të enjte në afërsi të zonës së quajtur “Shkalla e Tujanit”, në aksin Tiranë – Klos, e njohur si Rruga e Arbrit.

Si pasojë, është bllokuar ky aks rrugor dhe mjeteve u është shkaktuar kaos në qarkullimin e mjeteve.

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar nga rrëshqitjet.

Mjetet e mirëmbajtjes së rrugëve po shkojnë drejt “Shkallës së Tujanit” për largimin e gurëve dhe për normalizimin e qarkullimit. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...