13.8 C
Pec
E premte, 31 Mars, 2023

Rreshti me 1,180 sandviçë thyen rekordin

Thyerja e rekordit botëror të Guinnessit mund të jetë dhurata më e këndshme dhe mbresëlënëse që qyteti i Sao Paulos, Brazil, mori këtë vit.

Perdigao, kompani e ushqimit, vendosi ta arrinte rekordin për linjën më të gjatë të sandviçëve për të festuar përvjetorin e 469-të të qytetit.

Me një linjë impresionuese prej 1,180 sandviçësh, Perdigao arriti titullin rekord botëror më 25 janar.

Carlos Tapia, nga Rekordet Guinness, ishte aty dhe mbikëqyri gjithë procesin. Ai numëroi mbi 1,000 sandviçët dhe u sigurua që secili të ishte të paktën 30cm i gjatë.

Prapa përgatitjes së sandviçëve ishte një ekip prej 40 personash që punuan për mbi 5 orë. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...