24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Rreth një mijë spektatorë të pranishem në finalen e FA Cup

Finalja e FA Cup ndërmjet Leicester Cityt dhe Chelseat, është e veçantë në aspektin sportiv.

Kjo është hera e parë që në stadiumin “Wembley” po zhvillohet një duel nën “ulërimat” e 21 mijë tifozëve që një vit e gjysmë.

Pas vendimit të Qeverisë britanike, stadiumi i “Wembley” ka mirëpritur tifozët të cilët janë të pranishëm për finale.

Që nga pandemia COVID-19, në mars të vitit 2020, tifozët nuk kanë qenë të pranishëm nëpër tribuna. Gjatë muajit mars, disa tifozë u lejuan siç psh, në gjysmefinale të FA Cup ku Leicesteri shijoi ndeshjen nën praninë e tifozëve pasi ishte në zonën e gjelbër, por situata doli jashtë kontrollit nga vala e tretë.

Sidoqoftë, kjo është një shenjë e mirë që futbolli po rikuperohet dhe në të ardhmen mund të shohim skena të tilla. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...