10.3 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Rrëzimi i avionit amerikan në oqean, gjenden trupat e 5 anëtarëve

Nëndetëset e angazhuara në operacionet e kërkim-shpëtimit pas rrëzimit të avionit amerikan në ujërat e Japonisë jugperëndimore kanë gjetur rrënojat e një avioni, si dhe 5 trupa.

Duke cituar një burim të njohur me këtë çështje, agjencia tha se pesë nga shtatë personat e zhdukur pas rrëzimit të avionit ushtarak amerikan janë gjetur të hënën.

Disa pjesë të rrënojave të avionit, i cili u rrëzua gjatë një stërvitje pranë ishullit, u gjetën nga rojet bregdetare lokale dhe peshkatarët dhe iu dorëzuan forcave të armatosura amerikane/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...