16.7 C
Pec
E premte, 12 Gusht, 2022

Rrihen mes vete katër persona për pronë në Pejë

Katër persona pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor (burim i ujit) janë rrahur mes vete ku për pasoj kanë marr lëndime trupore.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 08:30 në Bjeshka e Vokshit, në Pejë.

Siç thuhet në raport, të njëjtit pas trajtimit mjekësor janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje.

“Është raportuar se pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor (burim i ujit) katër të dyshuar meshkuj kosovarë janë rrahur mes veti dhe si pasojë kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit pas trajtimit mjekësor janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...