2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

Rritet në 115 numri i të vrarëve në sulmin në Moskë

Është rritur në 115 numri i personave të vrarë pas sulmit terrorist në afërsi të Moskës.

Komiteti hetues rus ka thënë se në vendin e sulmit terrorist, derisa shërbimet e urgjencës po pastronin rrënojat u gjetën u gjetën 20 trupa të vdekur. “Kështu, numri i të vdekurve aktualisht është 115 persona”, thuhet në njoftimin e komitetit hetues rus, shkruan Skyneës.

Guvernatori i rajoni të Moskës ka thënë se pret që numri i personave të vdekur pas ngjarjes së mbrëmshëm të rritët edhe më. “719 specialistë dhe 213 pajisje janë të përfshira. 20 trupa të tjerë janë gjetur nën rrënoja. Puna do të vazhdojë të paktën edhe disa ditë”, tha ai. Për sulmin terrorist janë arrestuar 11 persona deri më tani, ndërsa përgjegjësinë e ka marrë Shteti Islamik, ISIS./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...