9.9 C
Pec
E martë, 23 Prill, 2024

SHQIPËRI: Rritet tensioni, protestuesit kërkojnë të çajnë kordonin policor (LIVE)

Rritet edhe më shumë tensioni në protestën e opozitës. Një grup protestuesish u afruan dhe u konfrontuan me kordonin e parë të policisë, në përpjekje për ta çarë atë, ndërsa për ka sekonda palët janë përleshur.
https://www.youtube.com/watch?v=yRGeNUgeMF8&feature=youtu.be

Ata i kanë bërë thirrje protestuesve të tjerë që t’i bashkohen, por përleshja ka zgjatur pak sekonda.

Kryemadhi: Populli nuk është ngritur as për hallet e Lulit, as për hallet e Monës

Monika Kryemadhi u shpreh nga protesta te Parlamenti se tashmë është populli që e drejton atë dhe jo opozita. Kryetarja e LSI tha se populli nuk është mbledhur në këtë protestë për hallet e Bashës apo të saja, por për problemet e tij.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...