13.6 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Rrjedhin imazhet e SUV-së re të qytetit Alfa Romeo, planifikohet të lansohet në 2024

SUV-ja e ardhshme e qytetit e nivelit fillestar nga Alfa Romeo – i njohur brenda vendit si ‘Kid’ – është shfaqur në internet përpara zbulimit të tij vitin e ardhshëm.

Imazhet e postuara në Instagram nga Cochespias e shfaqin SUV-në e re me elemente të përziera nga modeli Tonale me proporcione të tkurrura dhe stile më të “egra” në grilën e përparme dhe fenerët.

Modeli i ri – i njohur deri më tani vetëm nga emri i tij i koduar, “Kid” – planifikohet të lansohet në vitin 2024 vetëm në versionin me rrymë, edhe pse një version vetëm me derivate ose hibrid pritet të vije më vonë, shkruan Drive, përcjell Telegrafi.

Ai pritet të lidhet me SUV-të e qytetit Jeep Avenger dhe Fiat 600 që shiten në Evropë, e të cilat janë rreth 4.1 metra të gjatë – një prekje më e vogël se një Mazda CX-3 ose Toyota Yaris Cross.

Imazhet e rrjedhura – shfaqin një maskë të përparme më këndore se Alfa Romeo-t aktuale, me një shenjë në kofano, dhe jo si më herët në grilë.

Fenerët janë më të mprehtë se Tonale, por ruajnë shenjen e tyre dalluese “me tre sy” – e cila është frymëzuar nga Alfa Romeo SZ i viteve 1990, midis modeleve të tjera nga katalogu i pasmë i kompanisë.

Fotot tregojnë se “Kid” do të jetë në dispozicion me një motor benzine në një farë forme – duke gjykuar nga ikona e matësit të karburantit në një imazh dhe treguesi i marsheve në shumë prej fotove – i shtuar në dukje nga teknologjia hibride. /Njeshi/

Drive

 

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...