2.1 C
Pec
E hënë, 27 Nëntor, 2023

Rrokulliset autobusi në autostradën Shkup- Tetovë. Ka të lënduar

Rreth orës 17:00 në kilometrin e shtatë të autostradës Shkup-Tetovë është rrokullisur një autobus.

Të gjithë udhëtarët kanë mbetur të ngujuar brenda autobusit dhe po presin intervenimin e ekipeve të shpëtimit.

Deri tani tre ambulanca dhe disa ekipe policore si dhe një ekskavator privat janë angazhuar në shpëtimin e personave. Patrullat policore kanë bllokuar dhe siguruar perimetrin e aksidentit.

Zëvendësministri i Brendshëm, Agim Nuhiu është duke shkuar në vendin e ngjarjes. 

Akoma nuk dihet nëse ka viktima gjatë këtij aksidenti. Ekipet mjekësore tanimë kanë filluar të transportojnë disa të lënduar në  Qendrën Klinike të Shkupit.

Sipas dëshmitarëve thuhet se shkak i aksidentit ishte plasja e gomës me ç’rast autobusi ka përfunduar në korsinë e kundërt të autostradës. /Njeshi&AlsatM/

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...