19.9 C
Pec
E shtunë, 13 Prill, 2024

Rruga Kijevë-Zahaq, Qeveria sot bënë edhe një hap drejt fillimit të punimeve

Dhjetë ditë më parë Ministria e Infrastrukturës ka hapur procedurë ër përzgjedhjen e kontraktuesve në ndërtimin e rrugës Kijevë-Zahaq.

Për të shtyer këtë projekt përpara, Qeveria e Kosovës do të marr një vendim të ri.

Në pikën e gjashtë të diskutimit në mbledhjen e sotme të Qeverisë do të shqyrtohet propozim-vendimi për shpronësim publik të pronave të paluajtshme për projektin e Rrugës Nacionale, Kijevë-Zahaq, konkretisht në segmentin Kijevë-Dollc.

Projekti i zgjerimit dhe rehabilitimit të rrugës nacionale Prishtinë-Pejë parashihet të kushtojë 47 milionë euro./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...