14.7 C
Pec
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Rruga “Xhoxh Bush” vazhdon të jetë e “qasshme” edhe për automjetet private

Rruga “Xhorxh Bush” ishte deklaruar se do të hapej më 8 janar.

Nga njoftimi i mëhershëm nga Komuna e Prishtinës, thuhej se ajo rrugë do të mbetet e mbyllur për automjete private.

Kësisoj ajo parashihej që do të jetë e qasshme vetë për linja të trafikut urban, taksi dhe vetura emergjente.

Megjithatë duket se kjo gjë nuk është duke u aprovuar nga qytetarët e Prishtinës, të cilët po futen në të edhe me automjete private.

‘Vrojtuesit e lagjes’ kanë sjellur disa fotografi, duke vënë në pah mungesën e menaxhimit të Komunës së Prishtinës, ku shihen edhe automjete private në rrugën “Xhorxh Bush”.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...