13.6 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Rrugës së Kosovare Asllanit, Erona Kosumi talentja e futbollit që po shkëlqen në Austri

Rrugës së suksesit të Kosovare Asllanit po ecën me hapa të sigurt edhe një talente e futbollit nga Kosova.

Bëhet fjalë për Erona Kosumin, vajzën me prejardhje nga Podujeva që luan në Austri.

E lindur në Graz të Austrisë, 14 vjeçarja që nga mosha 8 vjeçare është anëtare e akademisë së futbollit Chris Lang Academy.

Nga sezoni i ardhshëm, Kosumi do të jetë pjesë e akademisë së njohur të skuadrës Sturm Graz.

Vajza me prejardhje nga Kosova poashtu është futbolliste e republikës së Steiermarkut dhe vlerësohet si futbolliste mjaft perspektive./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...