13.1 C
Pec
E hënë, 2 Tetor, 2023

Rukiqi i reagon VV-së për doganën: Ky “rekord” është rezultat i dy rekordeve të zeza për ekonominë e vendit

Anëtari i LDK-së, Berat Rukiqi i ka reaguar Lëvizjes Vetëvendosje për një grafikë në lidhje me punën e Doganës së Kosovës, ku këta të fundit thanë se veriu nuk po furnizon më vendin me mallra tw padoganuara.

Rukiqi thotë se ata po mundohen të manipulojnë sërish duke e lidhur me veriun, dhe siç tha ai, duke i dhënë merita vetes.

Sipas tij, ky është rezultat i dy rekordeve të zeza për ekonominë e vendit.

“1. Rritjes rekorde te deficitit tregtar 2. Rritjes rekorde te normes se inflacionit”, shkroi Rukiqi, në rrjetin social Facebook./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...