34.1 C
Pec
E diel, 14 Korrik, 2024

Samiti në Zvicër, Begaj kërkon njohjen e Kosovës nga Moldavia

President i Shqipërisë Bajram Begaj, është takuar me presidenten e Moldavisë, Maia Sandu.

Takimi është realizuar në kuadër të Samitin për Ukrainën, që po mbahet në Zvicër.

Begaj i kërkoi homologes së tij njohjen e Kosovës nga Moldavia.

“Kam kërkuar rishqyrtim për njohjen dhe mbështetjen e Kosovës për anëtarësimin e saj ndërkombëtar. Mirënjohës për kontributin e Moldavisë në KFOR”, tha Begaj. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...