6 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Samsung do të zhvillojë telefonin me ekran të plotë, kamera futet nën ekran

Prodhuesi i telefonit tha se telefoni i fundit Galaxy S10 ka arritur një “moment historik” pasi arriti të maksimizojë vetitë e ekranit duke fshehur sensorë dhe kamerën në një vrimë rrethore, me teknologjinë e ekranit Infinity O.

Yang Byung-duk, nënkryetar i grupit të R&D Group të firmës Mobile Communications tha se ky nuk është fundi i evolucionit në teknologjinë e ekranit, pasi firma do të heqë çdo rreth kamere nga pjesa e përparme e pajisjes.

Megjithatë, Yang tha se ekrani i plotë me kamera nën të nuk do të lansohet brenda një viti ose dy.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...