15.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

SBASHK nesër zhvillon takim, do të diskutohet për “gjendjen aktuale në arsim, tekstet shkollore dhe çështje tjera”

Do të zhvillojë nesë SBASHK një takim, me kryetarët e nivelit komunal, sindikal dhe të universiteteve, që nga çerdhet e deri në universitete.

Kështu është bërë e ditur, përmes një njoftimi për media.

Takimi do të nisë në orën 10:00, në sallën e takimeve në Qendrën e studentëve, te selia e SBASHK’ut.

“Në këtë takim do të bashkëbisedohet për gjendjen aktuale në arsim, për problemet lidhur me fillimin e vitit të ri shkollor, për vendimin skandaloz të MASHTI-it për tekstet shkollore e për shumë çështje të tjera.”

SBASHK ka ftuar mediat që ta përcjellin këtë takim.

Ministria e Arsimit këtë vit ka vendosur që mos t’i blejë librat shkollorë, por që t’i blejnë prindërit e më pas të subvencionohen nga prindërit.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...