15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Seanca e jashtëzakonshme u përcoll me tensione, debatuan ashpër Nagacvi dhe Hoxhaj

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj u shpreh se ministren e Arsimit, Arbërie Nagavcin nuk mund ta marrë me seriozitet, për shkak të vlerësimit akademik.

Hoxhaj, tha se ajo nuk e meriton më shumë se notën 7.

“Zakonisht kam respekt për pasardhësit e mi por jo edhe për këtë. Shtaëshe e ka prej meje. Përtej debatit në raport me ndarjen e shpërndarjes por po them se vitin e kaluar kanë kushtuar 17 milionë euro. Nëse flasim për keqpërdorime, atëherë të flasim për 17 milionëshin”.

“Këtë kolegen nuk e marrë seriozisht, do ta merrja nëse në atë pozitë do të ishte Dukagjin Pupovci apo Ardian Gola, por jo edhe kjo kolegia (Arbërie Nagavci)”, tha Hoxhaj.

E kundër replikë kërkoi ministrja Nagavci. Deri sa mbante fjalim në foltore të Kuvendit, afër i qëndronte deputeti i PDK-së, Hoxhaj.

Nagavci, ia përmendi dekretimin si ambasadore të ish-këshilltares së Hoxhajt.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...