17.5 C
Pec
E diel, 24 Shtator, 2023

Seanca radhës për Thaqin dhe të tjerët, dëshmitari shqiptar u paraqit në seancën e kaluar pa masa mbrojtëse

Dëshmitari i radhës i Zyrës së Prokuronit të Specializuar në gjykimin kundër Thaçit dhe të tjerëve, është Agim Idrizi nga komuna e Kaçanikut.

Ai dëshmoi në seancën e kaluar, pa masa mbrojtëse dhe po intervistohet nga prokuroi James Pace.

Sipas Speciales ai do të dëshmojë lidhur me rrëmbimin që ai pretendon se i është bërë nga pjesëtarë të UÇK-së në vitin 1999.

 

Gjatë ditës së sotme, është paraparë seanca e radhës, do të fillojë gjatë orës 09:00 derisa për publikun shfaqet 45 minuta më vonë.

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...