-3.8 C
Pec
E diel, 23 Janar, 2022

Seanca solemne e betimit te Muhaxherit si kryatar i Komunës së Pejës dhe konstituimit të Asamblesë së re komunale

Në një seancë solemne të Asamblesë Komunale, kryetari i ri-konfirmuar i komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri do të betohet solemnisht për mandatin e III-të në krye të Ekzekutivit.

Gjatë kësaj seance, do të konstituohet edhe legjislatura e re e Asamblesë, me mandat 2021-2025.

LDK do të ketë 15 Asambleist, AAK përfaqësohet me 7 Asambleist sikur edhe VV ndërsa PDK me 4 dhe me nga një Iniciativa Boshnjake dhe Iniciativa Boshnjake e Bashkuar.

Përgatitjet janë kryer dhe seanca do ketë karakter solemn, e ku do të ketë edhe mysafir të ftuar. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...