11 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Seancë për heqjen e imunitetit të Berishës, forca të shumta policore para Kuvendit të Shqipërisë

Sot do të mbahet seanca plenare për heqjen e imuniteti të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berishës pas kërkesës së SPAK dhe pas shqyrtimit të çështjes në Këshillin e Mandateve.

Ndërkaq nga ana tjetër Berisha ka paralajmëruar protesta para Kuvendit. Nisur nga paralajmërimi forca të shumta policore janë mbledhur para Parlamentit, duke qenë se mund të ketë tensione.

Burime bëjnë  me dije se në Kuvend kanë mbërritur deputetët socialistë. Nuk dihet nëse në seanca do të ketë ndonjë nga opozita.\Njeshi\

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...