4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Sekretari amerikan i Shtetit arrin në Izrael

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka arritur në Izrael, raporton Reuters.

Blinken udhëtoi në Izrael, në shenjë solidariteti me shtetin aleat.

Gjatë qëndrimit të tij në Izrael, pritet të takohet me zyrtarët e lartë të këtij shteti.

Gjithashtu është raportuar se do të takohet me presidentin palestinez Mahmoud Abbas.

Ndryshe, Abbas gjenden në Bregun Perëndimor dhe është rival politik i Hamasit në Rripin e Gazës.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...