8.1 C
Pec
E shtunë, 2 Mars, 2024

Senati I UP-se refuzonë shumë vendime të Inspektoratit të Punës

Në mbledhjen e sotme  Senatit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” janë marrë disa vendime që sipas menaxhmentit të këtij universiteti pretendojnë të ngritin cilësinë në arsim.

Me këtë rast Senati ka refuzuar shumë vendime të Inspektoratit të Punës që ishin kundër parimeve të cilësisë dhe integritetit akademik derisa ka refuzuar edhe vendimet e komisionit për ankesa dhe parashtesa të Universitetit të Prishtinës.

Senati gjithashtu ka futur  në listën e revistave të dyshimta revistën “Acta Universitatis Danubius”, e cila  revistë ka shkaktuar konfuzion në avancimet e fundit.

Prandaj unanimisht në mbledhje u vendos që ajo  të mos merret parasysh për avancime në këtë Universitet.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...