3.7 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Senatori amerikan Bernie Sanders, paralajmëron se do të garoj për president të SHBA-ve

Senatori demokrat Bernie Sanders, ka deklaruar se do të konkuroj sërish për të fituar nominimin nga partia e tij, edhe për kundër faktit që në zgjedhjet e fundit para ti doli Hillary Clinton, e cila e humbi garën për president përball Donald Trump.

Senatori Sanders, për presidentin aktual të SHBA- ve, ka thënë se është gënjeshtarë patologjik dhe racis, informon Reutersi. Ai me tejë ka thënë se një president i tillë turpëron amerikën.

Senatori Bernie Sanders, vlerësohet si demokrat socialist dhe idetë e tij janë që shkollimi i lartë dhe sigurimi shëndetësor të jenë falas.

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, pritet të mbahet vitin e ardhëshëm ndërsa 77 vjeqari Sanders, do të provoj edhe një herë të fitoj besimin e partisë së tij për të garuar për presidet të vendit.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...