18.2 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Serbët e Malit të Zi në panik: Fitorja e Koalicionit Shqiptar është fillimi i krijimit të Shqipërisë së Madhe

Sot është një ditë historike. Në zgjedhjet në Tuz, me koalicionin e partive shqiptare të formuara nga qendrat e politikës së Madhe të Diasporës, Prishtinës, Tiranës dhe Shtetet e Bashkuara, shkroi deputetit serb nga partia e Frontit Demokratik , Nebojsha Medojeviç, në profilin Facebook me rastin e zgjedhjeve të djeshme në Tuz.

“Fitorja e koalicionit shqiptar është fillimi zyrtar i shkëputjes së një pjesë të territorit të Malit të Zi dhe bashkimin me Shqipërinë.

Edhe një herë, dua të jep respekt tim të madh për shqiptarët për shkak të nivelit të lartë të përgjegjësisë kombëtare dhe ndjekjes së pakushtëzuar të projektit të Shqipërisë së Madhe. Nuk ka ndarje të tyre në “qytetarë” dhe “nacionalistë kalorësish”. Ata janë të gjithë deri në një për Shqipërinë e Madhe, “theksoi Medojeviq, duke shtuar:

“Vetëm malazezët dhe serbët në Malin e Zi janë naiv”.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...