0 C
Pec
E martë, 2 Mars, 2021

Serbët me protestë kërkojnë largimin e kreut të Akademisë që tha se Kosova s’është e Serbisë

Disa serbë kanë dalë në protestë para Akademisë të Shkencave dhe Arteve të Serbisë duke kërkuar largimin e kreut të këtij institucioni, Vladimir Kostiq, i cili tha se Kosova nuk është pjesë e Serbisë.

Organizatorët kanë thënë se e organizuan këtë protestë pasi që deklarata e Kostiqit ishte anti-kushtuese, njofton Klan Kosova.

Në protestë morën pjesë qindra qytetarë dhe u drejtua nga deputeti i pavarur Vladan Glisic, drejtori i Institutit për Studime Evropiane Misa Gjurkoviq, studenti i drejtësisë Nemanja Vuckoviq, i cili organizoi protestën.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...