3.5 C
Pec
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

“Serbia e njeh Kosovën si shtet”, Petkovic i reagon Velës

Drejtori i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën”, Petar Petkovic, ka reaguar ndaj shefit të kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, Blerim Vela, pasi ky i fundit ka thënë se në faqen zyrtare të presidencës serbe Kosova njihet si shtet.

Petkovic ka reaguar duke i thënë Velës se “çfarë shteti i ashtuquajtur jeni e tregon më së miri fakti që bashkëbiseduesit iu pritën në dhoma për ruajtjen e leckave dhe fshesave”.

Ndërkohë që ka shtuar se Serbia s’do ta njohë Kosovën.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...