11.6 C
Pec
E enjte, 23 Maj, 2024

Sërish dështon të votohet në Kuvend projektligji për fertilizimin e asistuar mjekësor

Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë arritur as sot të votojnë për Projektligjin për shëndetin riprodhues dhe fertilizim të asistuar mjekësor.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk pati kuorum për votimin e kësaj pike dhe ajo është shtyrë për seancën tjetër.

“Nuk kem i mundësi ta trajtojmë çështjen më tutje, amendamenti 4 qe ti trajtojmë amendamentet tjera, mbetet për një seancë tjetër edhe kjo”, ka thënë Konjufca.

Edhe një herë më herët ishte tentuar të miratohej ky projektligj, i cili ngjalli debat të madh dhe krijoi mospajtime në mesin e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...