13.6 C
Pec
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Sevilla arrin të barazojë rezultatin ndaj Romës në fillimin e pjesës së parë

Ndeshja finale e Ligës së Evropës mes Sevillas dhe Romës po del të jetë e jashtëzakonshme, ku rezultati është barazuar në 1-1 në fillimin e pjesës së dytë.

Pas një pjese të parë të shkëlqyer të Romës, ku e mbyllën edhe në epërsi pjesën e parë, Sevilla bëri të njëjtë gjë në pjesën e dytë.

Paulo Dybala shënoi në minutën e 35-të për epërsinë e Romës, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

 

Sevilla kishte disa aksione të mirë, në pjesën e dytë pas futjes në lojë të Susos dhe Erik Lamelas. Në minutën e 55-të erdhi goli i barazimit, ku Gianluca Manicini shënoi në portën e tij për 1-1.

Ky gol hapi ndeshjen dhe tani të dy skuadrat do të kërkojnë golin e epërsisë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...