10 C
Pec
E shtunë, 1 Prill, 2023

Shakira po vazhdon të thyejë rekorde!

Ylli kolumbian Shakira ka thyer zyrtarisht 14 Rekorde Botërore Guinness (GWR) falë prodhimit të saj Bizarrap ”Music Sessions Vol. 53”, i cili u publikua në janar duke shënuar bashkëpunimin e parë mes dy krijuesve të hitit.

Dis track tani i bën ata titullar për këngën latine më të transmetuar në Spotify në 24 orë (14,393,324), këngën latine më të shikuara në YouTube në 24 orë (63,000,000), këngën më të shpejtë latine për të arritur 100 milionë klikime në YouTube (në dy ditë dhe afërsisht 22 orë), këngët latine më të transmetuara në Spotify në një javë (80,646,962), midis titujve të tjerë, sipas një njoftimi për shtyp. Deri më sot, Shakira është 17 herë mbajtëse e titullit të rekordeve botërore Guinness.

Shakira dhe Bizarrap bashkuan forcat për “Vol. 53”, në të cilën Shakira kritikon ish-in e saj, yllin spanjoll të futbollit Gerard Piqué. Kënga arriti kulmin në numrin 9 në Billboard Hot 100 dhe zbarkoi në vendin e dytë si në Billboard Global 200 ashtu edhe në Billboard Global Excl.

-Shumica e listave të Billboard kryesohen nga një këngë në gjuhën spanjolle nga një artiste femër. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...